Kuchnie i meble na wymiar Wrocław
Kuchnie i meble na wymiar Wrocław

Siedzisko z wieszakiem na wymiar -realizacja we Wrocławiu

Do naszego biura zgłosiła się Pani która wyremontowała mieszkanie we Wrocławiu. Pozostał jej do zabudowy przedpokój. Po krótkim rozpoznaniu potrzeb Pani ustaliliśmy, że bardzo ważne jest dla niej by przy ściąganiu butów można było wygodnie usiąść. Jako, że w przedpokojach zawsze brakuje miejsc na dodatkowe siedzenie zaproponowaliśmy nietypowe rozwiązanie – siedzisko z wieszakiem.

Pani jest zwolenniczką utrzymania czystości na bieżąco, dlatego zwróciła uwagę na fakt iż w zasięgu „siedziska” powinna być szafka na buty. Ponadto w jej przedpokoju potrzebny był pawlacz. z uwagi na brak miejsc na składowanie rzadziej używanych przedmiotów codziennego użytku.

By maksymalnie wykorzystać przestrzeń konieczne było również zbudowanie szafy z drzwiami przesuwnymi na wymiar. Dzięki meblom na wymiar możliwe było maksymalne wykorzystanie przestrzeni do nieskrępowanego poruszanie się po przedpokoju.

Przygotowaliśmy projekt siedziska, szafy przesuwnej, pawlacza na wymiar i po akceptacji przystąpiliśmy do realizacji.

Siedzisko zostało wykonane z mocnego materiału obiciowego i gąbki do tapicerowania, kolor został dobrany do wnętrza pomieszczenia i indywidualnych upodobań klientki.

Montaż.

Najtrudniejszym zadaniem było dobranie odpowiedniego materiału. Ważne by był miły w dotyku ale jednocześnie trwały i pozwalał na uzyskanie charakterystycznego pofałdowania. Nasze poszukiwania doprowadziły nas do hurtowni tkanin „Textil”. Oczywiście ważne było również by możliwe było dobranie guzików w kolorze materiału.
Siedzisko z wieszakami musiało być wygodne dlatego na płycie meblowej umieściliśmy piankę / gąbkę która została przyklejona specjalnym środkiem. Następnie obiliśmy materiał i przygotowaliśmy otwory pod guziki.
Początkowo zdecydowaliśmy się na umieszczenie wieszaków na dodatkowej płycie meblowej tuż nad siedziskiem. Jednakże po zamontowaniu uznaliśmy że to rozwiązanie nie jest najładniejsze. Drugą możliwością było umieszczenie uchwytów wieszakowych bezpośrednio na materiale obiciowym.
Rozpoczęliśmy więc demontaż tylnego panelu ‘siedzisko z wieszakiem’ i delikatnie usunęliśmy 3 górne guziki. Po umieszczeniu w ich miejscu wieszaków mebel gotowy był do zamontowania na swoim docelowym miejscu.
Jednocześnie zamontowaliśmy szafę przesuwną na wymiar ora pawlacz umieszczony na drzwiami do pokoju.

Szafa przesuwna na wymiar Wroclaw

Szafa na wymiar wroclaw


Siedzisko na wymiar bez uchwytów
Siedzisko z wieszakiem