Kuchnie i meble na wymiar Wrocław
Kuchnie i meble na wymiar Wrocław

Kuchnie na wymiar Wrocław – realizacja w kształcie litery U

Kuchnie na wymiar Wrocław – realizacja w kształcie litery U

Niewielka kuchnia w kształcie litery U była przedmiotem naszej realizacji w podwrocławskiej miejscowości.

Naszą klientką była Pani Magda, wraz ze swoją cztero-osobowa rodzina. Dla Pani Magdy ważne było byśmy zaprojektowali kuchnię tak by codzienne przygotowywanie posiłków było jak najbardziej wygodne.

Układ funkcjonalny kuchni – trójkąt roboczy

Odstawczy kawałek blatu umieściliśmy po prawej stronie zlewu przy lodówce ponieważ ma umożliwić łatwe wypakowywanie zakupów.

Blat roboczy po lewej stronie zlewu umożliwia nam wstępną obróbkę opłukanych warzyw, mięsa itp. Zachowaliśmy prawidłowy trójkąt roboczy (zlew, płyta grzewcza, lodówka)

Łatwy dostęp do sortownika na śmieci umieszczony pod komorą zlewozmywaka, ponieważ pozwala na utrzymanie czystości w trakcie obróbki warzyw i przygotowywania posiłków.
Zlewozmywak umieściliśmy blisko lodówki, dzięki czemu ryzyko ubrudzenia kuchni w trakcie przygotowywania warzyw do obróbki jest mniejsze.

Projektujemy rozwiązania które ułatwiają codzienną pracę

Zastosowaliśmy wygodne duże uchwyty które idealnie komponują się z wystrojem wnętrza kuchni.
Cargo na oleje przy kuchence

Wysuwane kargo umieściliśmy możliwie blisko kuchenki, ponieważ wysokie butelki takie jak oleje i przyprawy są łatwo dostępne podczas gotowania. Dodatkowo nie zabierają miejsca na blacie roboczym.

Bateria z ruchomą wylewka Franke

Zastosowaliśmy wylewkę baterii teleskopowej, dlatego że sprawdza się świetnie przy napełnianiu dużych garnków. Gdy zlew pełny jest naczyń możemy łatwo napełnić inny garnek.

Parapet połączony z blatem

Blat połączony z parapetem dostarcza dodatkowej powierzchni do wykorzystania w kuchni.

Karuzela wewnątrz szafki narożnej

Zabudowaliśmy szafkę narożną karuzelą daje klientowi możliwość wykorzystania trudno dostępnej przestrzeń szafki narożnej.

Łączenia blatów zostały idealnie dopasowane i uszczelnione dzięki czemu ułatwiamy utrzymanie czystości i poprawiamy wygląd wizualny kuchni.
Blaty połączone bezpośrednio

Ukrywane kontakty 220V pozwalają nam łatwo podłączyć blender, czajnik bezprzewodowy lub inne urządzenia na co dzień wykorzystywane w kuchni. Zadbaliśmy o to by odległość od kuchenki była bezpieczna, dzięki czemu możliwa jest praca np z blenderem w trakcie gotowania zupy.

Nowoczesny okap ukośny firmy Whirlpool pozwala nam na odciąg zapachów i co jest najważniejsze jednocześnie nie stwarza klientowi poczucia zabierania dodatkowej przestrzeni.

Zaprojektowaliśmy Szafki górne otwierane na mechanizm tipon dlatego możliwe jest zachowanie płaskiej płaszczyzny górnych szafek, ponieważ proste i wygodne świetnie komponują się z wnętrzem kuchni.
Tipon otwieranie szafki wiszacejTipon otwieranie szafki wiszacej 2

Oświetlenie

Zastosowaliśmy oświetlenie led frezowane w lakierowanej płycie. Najważniejszym plusem dla klienta takiego rozwiązania jest ukrycie wszystkich elementów mechanicznych. Nie bez znaczenia dla niego jest też łatwość utrzymania porządku – brak zakamarków w których może zbierać się kurz.

Kuchnia posiada 3 źródła świtała.

  • Standardowe oświetlenie sufitowe.
  • Panel led ukryliśmy w górnych szafkach.
  • Oświetlenie okapu.

Dodatkowe źródła pozwalają klientowi na wygodne korzystanie szczególnie wieczorami lub nad ranem gdy oczy są przyzwyczajane do ciemności a zwykłe oświetlenie razi go zbyt mocno. Dzięki zastosowaniu ledów klienci mają instalacja energooszczędna.